You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!
Omega ToursOmega Tours
Forgot password?

Viti i Ri Dubai

Çmimi : Prej 799€

7 Netë 

 

 Paket Aranzhman Dubai

Hoteli Kategoria p.p Double Room Single Room Extra Bed
Arabian Park Hotel (pa Darkën Gala) 3* BB 799€ 1080€ N/A
Al Jawhara Gardens (pa Darkën Gala) 4* BB 839€ 1189€ 839€
Ramee Rose Al Barsha (pa Darkën Gala) 4* BB 869€ 1250€ 869€
Raddison Blu Media City (pa Darkën Gala) 4* +BB 945€ 1369€ N/A
Gulf Court Hotel Business Bay (pa Darkën Gala) 4*+ BB 959€ 1410€ 959€
Media Rotana (pa Darkën Gala)
5* BB
1169€
1850€
1010€
Ghaya Grand Hotel (me Darkën Gala) 5* BB 1295€ 1935€ N/A

Shpjegim :
BB = Bed & Breakfast      //    Fjetje me mëngjes

Double Room : Cmimi për person, mirëpo në dhomë duhet të jenë min 2 persona
Single Room : Cmimi për person, dhoma për  1 person
Extra Bed : Cmimi për personin e tretë në dhomë

Super ofertë Darka e Vitit të Ri në DUBAI 

Në çmim përfshihen:
Darka + Pije + Transferi
Çmimi për person është: 125 EUR

Fëmijet prej moshes 0-4 vjeç nuk pagujnë (FREE)

Fëmijet prej moshes 5-11 vjeç paguajn 65 euro

Itenerari i Fluturimit

Shkup – Dubai
27.12.2018     Nisja : 13:25    Mbëritja :21:25

Dubai – Shkup
03.01.2019   Nisja : 09:25  Mbëritja : 12:25

Fluturim direkt
Bagazhi i lejuar deri 20 Kg per person + 8kg bagazh dore

⋙ Të Përfshira:
✔ Fluturimi direkt : Shkup – Dubai – Shkup
✔ Transferta : Aeroport – Hotel – Aeroport
✔ Shërbimi : Fjetje me Mëngjes
✔ Shëtitje panoramike gjysmë-ditore në qytetin e Dubait
✔ Asistenca jonë gjatë gjithë kohës
✔ Të gjitha taksat turistike

⋙ Cmimi nuk përfshinë :
✔ Vizën 75 Eur
✔ Taksat e qytetit të cilat duhet të paguhen në hotel 5€ për Hotel me 5* për ditë, 4€ për Hotel me 4* për ditë


DUBAI

Dubai konsiderohet si qytet i luksit, ekstravagancës dhe parave ,  por, a e dini pse është kështu? Në fakt – a e dini cilat janë ato gjëra që e bëjnë Dubain të duket kaq madhështor?

Ka shumë arsye për të vizituar Dubain dhe ato më kryesoret janë: “Burj Khalifa” Ndërtesa më e lartë në botë ndodhet në Dubai, me lartësi 828 m nga ku mund të shihet një pamje 360  gradë e të gjithë qytetit.  “Aventura në Shkretëtirë” që përfshijnë shëtitje, me deve për ata që duan pak qetësi. “Arkitektura” e ndërtesave super të mëdha dhe të larta që i jep Dubait një status të veçantë identiteti, por jo vetëm.

Në Dubai infrastruktura është krejtësisht impresionuese nga mënyra se si është e ndërthurur me ndërtesat e larta dhe shkretëtirën që rrethon vendin. “Dubai Mall” Qendra tregtare më e madhe në botë me sipërfaqe rreth 1.3 milion m2 sipërfaqe ku gjenden ski të brendshme, akuarium i Dubait, si dhe shumë dyqane të firmave më prestigjioze në botë. “Plazhet” – dhe aktivitetet që përfshijnë plazhe me rërë të bardhë, lojëra ujore si dhe argëtim të bollshëm.  Ne kemi përzgjedhur 15 fakte se përse Dubai konsiderohet kaq ekstravagant, madje deri në atë masë sa gjithëkush e cilëson atë si vend i luksit të tepëruar.

1. Dubai ka kopshtin më të madh të luleve në botë.

2. Burj Khalifa është ndërtesa më e lartë në botë.

3. Në Dubai janë krijuar ishujt ekstravagant artificial si “Palm Island”.

4. Ka kompleksiin e ishujve privat  me të mëdhenj në botë “The World”.

5. Burj Al-Arab është hoteli i vetëm në botë me 7 yje.

6. Dubai ka një ski-resort të mbuluar që frekuentohet nga shumë turistë nga e gjithë bota.

7. Në këtë qytet gjenden plot dyqane  të Starbucks dhe janë superluksoze!

8. Nuk e besoni! Epo këto janë makinat e policisë në Dubai.

9. Në Dubai ka bankomatë  të ndërtuar të gjithë nga ari.

10. Me këto automjete funksionon Departmaneti i Zjarrfikësve në Dubai.

11. Nëse doni të pini një çokollatë të nxehtë në mes të shkretëtirës, Dubai ka një kafene prej akulli!

12. Nëse keni dëshirë të bëni në xhiro me deve, do t’ju udhëheqin kalorësit robotë jo njerëz!


13. Në Dubai ju mund të luani tenis në ajër, që gjendet mbi Burj Al-Arab.


14. Dubai ka qendrën tregtare më të madhe në botë, Dubai Mall, me një akuarium gjigand brenda saj.


15. “The Golden Phoenix” është ëmbëlsira më e shtrenjtë në botë, që mund të konsumohet në Dubai Mall. Kushton vetëm 1,223 dollarë ndërsa është e mbështjellë e gjitha me me ar të konsumueshëm.

 

 

DUBAI

Dubai

error: Alert: Faqja është e mbrojtur !!