You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!
Omega ToursOmega Tours
Forgot password?

Viti i Ri në Grande Blue Fafa ( Golem )

VITI I RI NË

GRAND BLUE FAFA RESORT

 – Albania – 

Përshkrimi:

Grand Blue Fafa Resort ndodhet ne Golem, Kavaje – 15 km nga qyteti i Durresit, 35 km nga Tirana International Airport. I pozicinuar buze detit Adriatik, mes gjelberimit te pishave dhe kopeshtit te palmave, eshte vendi ideal per pushime, evente, apo konferenca. Grand Blue Fafa Resort ka : 250 Dhoma Standarte, 50 Suita, 30 Studio, 20 Apartamente. Dhomat jane te pajisura me: Klim, Minibar, TV LCD, Key-card, Tharese flokesh.

Ofertat:

Nata Gala : 58 Euro/ Për Person

Nata Gala + 1 Nate akomodim : 78 Euro/ Për Person

Nata Gala + 2 Nete akomodim : 98 Euro/ Për Person

Ne akomodim perfshihet : Mengjesi, Fitness, Parking dhe Wifi-ja

Menu Nata Gala:

1. Antipasta:

Antipaste Djathrash: Mozzarelino, Pecorino Sardo, Pecorino Romano, Emmental

Antipaste Proshutash: Crudo Parma, Spianata Piccante, Sallam Milano

Antipaste Deti e ftohte: Karkalec, Oktapod, Sepie, Kallamare

Fileto Peshku Gravelax e marinuar me Limon, Sallate FAFA, Kroketa Peshku, Tave spinaqi me krem djathi, Byrek shtepie, Perime ne avull

Brusketa 3 Colori / Fokace Rozmarine

2. Pjate e Pare

Ravioli te mbushura me merluc & asparag, te shoqeruara me salce Rose

Casarecce me Krem Arragoste

3. Pjata e Dyte

Fileto Vici me salce Agrodolce ( fruta te thata)

4. Pjata e Trete

Gjel Deti i pjekur ne furre me gjalp, dhe aromatizuar me rozmarine; shoqeruar me Pershesh te gatuar me lengun e gjelit te detit dhe nenexhik

5. Embelsira

Bakllava & Fruta

6. Pije alkolike dhe jo alkolike Pa Limit gjate gjithe mbremjes

(Pije freskuese,Lengje frutash, Vere e bardhe/Vere e kuqe , Birre, Raki, Uje)

Programi dhe të ftuarit:

* Kokteili I mireseardhjes

* Muzike Live

* Ansambli I Valleve Popullore Came

* Belly Dance

* DJ Donald

error: Alert: Faqja është e mbrojtur !!